iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

Choose the graph below that represents the following system of unqualities
2(5*3)+2(5*8)+2(3*8)
what famous civil war figure is described above
As the television industry has changed in the last few decades from just three major networks to a multiplicity of networks, one of the major aspects of busines
Please help me answer this
Cody and his friends started playing a game at 6:30 p.M. It took them it took them 47 minutes to finish the game at what time did they finish
the length of a rectangle playground in a scale drawing is 12 inches. if the scale is 1 inch = 10 feet, what Is the actual length. please show me how you got t
What is the perimeter of triangleABC
What finally sparked World War I? A. the First Moroccan Crisis B. a crisis in Sarajevo C. Balkan Wars D. the Second Moroccan Crisis
Take a look at the following argument and its supportive evidence. There should be more severe consequences for students who come to school late. Students who t