switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

f(x)=x^2. what is g(x)?
Find all local extrema for f(x, y) = 2y3 + 12x2 − 24xy. (if an answer does not exist, enter dne.) local minimum (x, y) = local maximum (x, y) =
which of the following is the inverse y=3x
You are assigned to speak to a large group about your experiences in high school. What can you do in your preparation to address your audience effectively? Ple
hey can you please help me posted picture of question
Grade 8 Math 8 I need someone to look over these Grade 8 Math questions to see if these are the correct answers. If not I definitely need the correct answers.
When was aids discovered
By adding white to a color to make it lighter, a new ____ of the original color can be created
what is the solution for the system of equations {2x-3y-2z=-7, x-3y-3z=4, x-2y-z=-3
how do you write the iterative definition for a given sequence.for example {7, 5, 3, 1, -1 }