keschen keschen
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help please, anyone?!!!

I need help please anyone class=

Respuesta :

s28105468
s28105468 s28105468
  • 01-02-2022

Hii!

The answer would be $0.35.

Hope this helps :)

If you want me to explain, ask me in the comments.

Answer Link
whitneyweiobiren
whitneyweiobiren whitneyweiobiren
  • 01-02-2022

Answer:

c÷0.35

Step-by-step explanation:

Because you are trying to find the amount it costs for 1s, you need to divide 0.35s by 0.35 to get 1s, and you need to divide c by 0.35 as well. So, you get c÷0.35

Answer Link

Otras preguntas

You have been assigned to write an argumentative essay arguing that school uniforms are a bad idea for your school. Which statement would be useful to start a p
a bread recipe uses 3 tablespoons of olive oil for every 2 cloves of cushed garlic.how much garlic for one tablespoon of olive oil
One cell that undergoes meiosis will yield how many independent cells?
evaluate the expression (-4)(0)-4
heLP im so bad at math oof
Mai has 40 tens. Write how many hundreds. Write the number.
Symbolism in fiction
process that breaks down glucose to create two molecules of pyruvic acid (pyruvate)
How long does It take for the sound of thunder to travel at 1485 m? Need answer ASAP!!
Which one of the following transport mechanisms utilizes energy