GoDevils2020 GoDevils2020
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

Gonna need help on this too. =/

Gonna need help on this too class=

Respuesta :

jfarkiya2
jfarkiya2 jfarkiya2
  • 03-12-2021

Answer:

The price for each pound of tuna appears to be the same

Predicted amount of tuna that sells for $40: 10 pounds

Step-by-step explanation:

16/4=4

28/7=4

36/9=4

$4 for 1 pound of tuna.

Answer Link

Otras preguntas

who is eberechi chinonso favour​
Child Labor and Women’s Suffrage July 22, 1905 Speech by Florence Kelley 1 We have, in this country, two million children under the age of sixteen years who are
Cookout You are planning a cookout. You figure that you will need at least 5 packages of hot dogs and hamburgers. A package of hot dogs costs $1.90 and a packag
14. A rectangular plot of grass 25m by 22m has a gravel walk 1.5m wide all around it on the outside. Find the area of the gravel walk.​
when where lights bulbs made​
One of the solutions to the equation 5x^2+b x+12 = 0 is − 4/5. Find the value of b .
Simplify the algebraic expression by combining like or similar terms 7x+5y-2x
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
nutuk kitabı özet örneği
A rock is suspended from a horizontal support by a string, as shown above. An identical string is attached to the bottom of the rock. A person pulls the bottom