faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

explain how each branch of government is restrain the other branches
Choose the correct statement. Ammonia is a strong base. HCl is a strong base. Water is a strong acid. HCO3 is a strong acid.
Can someone plz answer this
Choose the correct statement. Ammonia is a strong base. HCl is a strong base. Water is a strong acid. HCO3 is a strong acid.
What is closest in meaning to "aesthetic" values?
What is a great way to broaden or narrow your search
Although the agendas of young black and chicano activists overlapped a great deal, an issue of concern unique to chicanos was
What is temperament and what does it have to do with getting our needs met?
A bottle of the medicine contains 0.5 kilograms of the medicine. One dose of the medicine is 20 grams for a child and 45 grams for an adult. The number of gra
Erik erikson believed that the primary crisis of the early adult years is _____________ select one: a. autonomy versus shame and doubt b. identity versus identi