qudfdfdfei384939341
qudfdfdfei384939341 qudfdfdfei384939341
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

do all 4 pls it is easy

do all 4 pls it is easy class=

Respuesta :

andd7200 andd7200
  • 03-12-2021

Answer:

1. -2y

2.13x

3. 8d-3c

4. 8r+(-6s)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can somebody help me pleaseeee !
Which two candidates tied in the election of 1800?​
Please answer. Thank you.
In a survey a bunch of students were asked to name their favorite elective class. There were 15 students who chose "other". How many students participated?
Which of the following biological processes releases oxygen into the atmosphere? A. Transpiration B. Paristalsis C. Respiration D. Photosynthesis
Please help me 8 a^-2=
Leslie can buy 88-pound bag of dog food for $ 7.40$7.40 or a 44-pound bag of the same dog food for $ 5.38$5.38. ​Which is the better buy?
Dana ordered 6 pizzas for her party and each pizza is sliced into quarters. She says in order to find out how many slices there are, she needs to calculate 6 ÷
Justin made 6 pounds of granola to sell at his community fair. He charges $6.35 for each 23-pound bag of granola. How much money will Justin earn if he sells al
please help i beg you