goldsonnoah9 goldsonnoah9
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of jump ropes costs $18.00. What is the unit price?

Respuesta :

bwzrm409
bwzrm409 bwzrm409
  • 02-12-2021
the unit price is $4.50
Answer Link

Otras preguntas

Something times 3=-180
Study the equations: f(x)=11x-5 g(x)=-2x-4 What is h(x) = f(x) g(x)
Rahi is pouring concrete to create the foundation of a square deck covering 112 square feet. Which is the best estimate of one side of the deck? Round to the ne
desparte in silabe cuvintele date apoi incercuieste diftongii marcand semivocalele cu semnuls pecific
How can you use an equation to make a prediction from a pattern?
y = -x + 3 2y + 2x = 4
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
which organization was created to help blacks after the end of slavery?
pls pls help whoever gets it right gets a crown
Any gïrls here free to talk