Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

2*10^30/1.4*10^27 and round it to the nearest tenth
On a desk there are 6 sheets of blue paper, 4 sheets of yellow paper, 5 sheets of green paper, and 2 sheets of pink paper. In how many ways can the paper be sta
The line with equation ax+by=20 passes through the points(-2,10) and (1,5)find a and b
Solve equation using square root property X2-8X+16=1
Who established a school for navigation?
A particle is moving along the x-axis so that its position at any time t is greater than and equal to 0 is given by x(t)=2te^-t?A) Find v(t). B) Find a(t).C) At
BY using eight eights  and addition only can you make 1000?????/
How was Martin Luther King a significant figure in the Civil Rights Movement?
Description of what is an ecosystem
How was Martin Luther King a significant figure in the Civil Rights Movement?