marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How much would your 20.0-kg dog weigh on Neptune?
Is (5, 5) a solution to this system of equations? 2x + 2y = 20 x + 3y = 19
How much concentrated solution would you take to prepare 1.15 L of 0.105 M HNO3 by mixing with water?
Factory overhead includes all manufacturing costs except direct materials and direct labor. true or false
What benefits, if any, does Polysar gain by allocating its overheads on the basis of "Demonstrated Capacity"?
Evaluate 6t -20-32u when t=6, equals, 6 and u=1/4
A 14 kg rock starting from rest free falls through a distance of 5.0 m with no air resistance. Find the momentum change of the rock caused by its fall and the
how to use disparagement in a sentence
How would you describe the quality of life for the average person living in Bolivia, currently and historically?
A(n) fatty acid is a lipid molecule in which each carbon atom in the chain is bound to as many hydrogen atoms as possible, and no double bonds are present. Type