iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

in the metaphor or language as a layer cake ( presented in your study unit), which of the following words could be considered a "frosting" word? A. Frequently
HELP DUE TODAY Which excerpt from the text most effectively demonstrates that the narrator's point of view about the Cabuliwallah has changed? "I felt a li
Cody ran nine miles on his first day of training. The next day he ran 1/8 that distance. How far did he run the second day?
A person with age is more likely to catch diseases that healthy people usually don’t catch.what are these infections called?
wich organism obtains its energy from dead or decaying matter
Why is reasoning relivant to reading and evaluate text?
Which layer will become saturated first when rain falls?
Convert 30 g 519 mg to g.
A clear technical document includes which element? A.Complex sentence structure B.Section headings C.Abstract technical Vocabulary D. Long paragraphs
f(x) = x^2+x-2/x^2-3x-4 What is the domain and range, x-and y-intercepts, horizontal asymptotes, and vertical asymptotes?