amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Identify the process that represents how organisms grow and replace old or damaged cell.
how do I solve this 2(4x^3+9m+3x^2)
While a star is being observed through a telescope, the visible light coming from the star shifts from red to blue. Which is true about this star? I know f
Magma that is low in silica has little __________ among its particles, which results in low viscosity. 1.aa 2.pahoehoe 3.friction 4.viscosity 5.element 6.silici
Why can't our body resist radiation?
a normal window is constructed by adjoining a semicircle to the top of an ordinary rectangular window, (see figure ) The perimeter of the window is 12 feet. wh
what is the solution to the inequality 13x+3<42
Which additional words in the sentence should be capitalized? Gina used to live in the cold northeast but moved to the desert of the southwest in january. Choos
Why were political machines difficult to break up?
If a Works Cited entry begins with the title of an article, we can assume that A. no author was listed. B. the information taken from that source isn't reliab