beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

7/10 of what number is 0.14 show all steps
How many tigers were estimated to be living in the Far East in 2008?
True or false? Dispositionism refers to the view that our behavior and actions are determined by our immediate environment and surroundings.
_________you can take sweets_________chocolates.​
PLEASE HELP, I RLLY NEED THIS TO SAVE MY GRADE. PLS EXPLAIN RLLY DETAILED. In this discussion, you will upload and discuss an example of the Fibonacci sequence
Which of the following would be consider true breeding? A. AA B. Aa C. aa D. AA and aa
Trevor Noah Book Born and crime
Give me an analysis on each movie and opinion on whether or not you would recommend and why or why not for each movie,”The outsiders(1983) and The little mermai
Find the value of unknown angles
write the equation of the line with slope 4 that passes through the point (3.5,5) in slope- intercept.​