Hehebudbeheidjxh Hehebudbeheidjxh
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

Nico spent eight dollars and five cents on lunch. Which two items did Nico buy
Items
Hamburger: 4.20?
Chef salad: 4.50?
Tuna sandwich: 4.05?
Pizza: 4.25?

Respuesta :

estrellaorantes4 estrellaorantes4
  • 03-11-2021

Answer:

he got. a tuna sandwich

Step-by-step explanation:

it is easy just look at the items

Answer Link

Otras preguntas

What are the solutions to the quadratic equation 4x2 + 28x = 0?
Simplify. -12x1/6x3+48/3 Pleaseee help me
How was the economic situation in the United States different than in European nations in the 1920s?
Which structural adaptation do some plants have to attract pollinators? A.small leaves B.deep roots C.hard bark D.colorful flowers
What is .67 written as a percentage
Which of these countries would have been "behind the Iron Curtain" during the Cold War?
The work of a student to solve a set of equations is shown: Equation A: y = 15 – 2z Equation B: 3y = 3 – 4z Step 1: –3(y) = –3(15 – 2z) [Equation A is mu
Is the underlined phrase an adjective phrase or an adverb phrase? The true king of the beasts is the elephant. ---------------- A.a
Poaching grew more destructive in the last ten years as the market for bushmeat was commercialized, then militarized. true false
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?