yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many cups of sugar are needed for each egg? How do you know? Show your work please Your sister notices that she needs three times as much baking powder as
Mr. Murphy has an old coin that has 10 sides if it is shaped is a polygon how many angles does The old coin have
How many amendments are included in bill of rights
How exactly do i name the 4 ways?
Evaluate 3(5 - 8) - 7 -16 -7 2
Can you use the ASA Postulate, the AAS Theorem, or both to prove the triangles congruent? Hint: The vertical angles are also congruent to each other.
Do equation per tile plz that's all and thank you
nine days ago the area covered by a mold on a piece of bread was 3 square inches today the mold covers 9,square inches find the rate of change
What is the ABO Identification System & The Rh Factor?
Find the exact value of arccos(-sqrt2/2)