briellebergerovs47w
briellebergerovs47w
01-11-2021
Mathematics
contestada
Please help it’s rounding
Respuesta :
bb6376150
bb6376150
01-11-2021
Answer: a
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
On the planet of Mercury, 4-year-olds average 3 hours a day unsupervised. Most of the unsupervised children live in rural areas, considered safe. Suppose that t
Rewrite the definition of the term as a biconditional statement. Two angles are vertical angles when their sides form two pairs of opposite rays. If an angle is
A size of a jumbo candy bar with rectangular shape is l x w x h. Due to rising costs of cocoa, the volume of the candy bar is to be reduced by p%. To accomplish
What is the correct answer for Jorge's problem? Explain where he went wrong.
A chart showing the amount of rain each month in a region is an example of a scientist's a. variables b. data c. conclusions d. inferences
Which of the following strikes was the first to gain national support? O Haymarket Riot O Homestead Strike Pullman Strike Teachers Strike
You are working with a family and it is decided the best treatment for an elderly relative is at home. You are working with what part of health care social work
The of a light wave is how fast it goes up and down - Wavelength O period O amplitude O frequency O velocity
A package of 16 individual bags of Takis cost $12.80. If each bag contains 12 ounces, what is the unit cost per ounce?
⚠️Give me the equations for this problem plzzzz⚠️