rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of the angle between the minute and the hour hands, when they show 3:05 PM?
i need help with the types of estar​
What is the single most important factor in determining the success or failure of a project? O A. Communication B. Schedule C. Budget D. Risk SUBMT
1. What experience do you have with dramas (plays)? Have you seen any live? If so, what were they? 2. Are you familiar with any works of American Drama? 3. What
The table represents the multiplication of two binomials. A geometric model with 2 columns and 2 rows. The first column is labeled negative 2 x with entries A,
Help ASAP! Will award brainliest!
Steve wants to take charge of his finances. To do so, he must track his income and expenditures. To accurately calculate his take-home pay, Steve must use his _
The Magnuson-Stevens fishery conservation and management act rose which of the following
Can someone plz answer the question ASAP? Thank you. multiple choice answer yes or no
PLS Help me. WILL MARK BRAINLIEST FOR THE 1ST PERSON TO GET IT RIGHT Which sentence best describes the theme of a story? A. The message that the author wants to