MysteriousRebel
MysteriousRebel MysteriousRebel
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

Carla purchases 4 books for $10.Amy purchased 9 books.How much did Amy spend if her books cost the same as Karla's?

Respuesta :

babypunk420
babypunk420 babypunk420
  • 02-01-2017
Amy would have spent $22.5 on her books (assuming you meant $10 total, not $10 per book)
Answer Link

Otras preguntas

What is square root of 28 approximated to the nearest tenth?
How did inventors and labor unions during the Gilded age improve our standard of living today?
how do you get 24 with the numbers 3, 9, 7, and 1?
unit rate $7.95 for 5 pounds
What is square root of 28 approximated to the nearest tenth?
evaluating expressions 24-13
what is one fifth of 25
what is the estimate of 92 times 68
Plessy v. Ferguson was one of the most important legal cases in American history. What impact did the Supreme Court's decision have on race relations in the U.S
If the Earth’s core provides the heat that drives plate tectonics, then what will eventually happen as the Earth’s core cools down over billions of years?