MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

If six cans of soda cost nine dollars, how much would it cost for 8 cans.
Tell us a story about a challenge you faced recently that occured because you are a girl. What happened?​
What are the exact solutions of x2 − 5x − 1 = 0 using x equals negative b plus or minus the square root of the quantity b squared minus 4 times a times c all ov
Lets find the digit in blank space of thr following numbers so hat the number formed is divisible by 11.a.27.......3​
please help!! maths functions
BC is tangent to circle A at point B. Find m/CAB if m/ACB=62". Enter your answer in the box. m/CAB
What evidence does the dische test provide that helps confirm that dna was extracted from the strawberries. Why do you think it is relatively easy to isolate dn
A____ map should be used when planning a trip a. physical b. climate c. road
I have one try left on this problem
An axosomatic synapse occurs between the axon terminals of one neuron and the ________ of a proximal neuron.