jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

en la oracion El pinguino grande cuids a su polluelo cual es el sujeto el adjetivo y el sustantivo
According to the passage, how did people regard Emperor Kangxi? a. with awe c. with love b. with hatred d. with indifference
1. An agreement to count slaves as three-fifths of a person was related to A. the creation of an upper and a lower house in Congress. B. the number
A teacher had 24 red pens. If the ratio of red pens to blue pens she owned was 8:7, how many pens did she have total
An internal force that helps create new landforms is a. mechanical weathering. c. volcanism. b. glacial movement. d. wind erosion.
Which is not an example of an earth system cycle? a. seasons b. tsunamis c. food web d. day and night
order from greatest to least 37/10 3 2/5 3 1/4
How many 2/3 -ounce packages of peanuts can be made with 8 ounces of peanuts? Explain how you found your answer.
Which author received the Pulitzer Prize in 1998? (Points : 2)
Javier rode his bike for a total of 41 minutes. Before lunch, he rode 1 minute less than 5 times the number of minutes he rode after lunch. How many minutes did