makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Eight more than 4 times a number is 12
My number has two periods. One 3,0 and 6 in that order the other contains the digits 0,9 and 5 in that order
Use the conditional statement to answer the question. If a whole number is even, then the number is divisible by 4. Are the statement and its converse true? A.
Your friend just challenged you to a race. You know in order to beat him, you must run 15 meters within 20 seconds in a northern direction. What does your avera
three primary goals for education
tidy and organized is synonyms,antonyms or neither
Which lines from the play have a more poetic style?
Why does santiago try to get the marlin in close to the boat? ~The Old Man and the Sea
How was life in the New York colony in the 1600s?
describe how to find the least common multiple of three number .