justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

In what ways did the Depression impact the lives of ordinary Americans?
What happened to women and African Americans after World War I?​
Coronado Industries purchased equipment in 2019 at a cost of $912000. Two years later it became apparent to Coronado Industries that this equipment had suffered
Someone plz help me read the questions (giving brainliest!)
explain whether the following statement is true or false: “All arteries carry blood with oxygen and all veins carry blood with carbon dioxide.”
6 Which of the following is equivalent to 2x(x2 – 3x) ?
What type of angle is show​
ANSWER THIS IN SIMPLEST FORM! GIVING OUT BRAINLIEST TO WHOEVER HELPS ME WITH THIS, TYSM!!! ❤️ 50 POINTS
What test are included in the Physical Fitness Test? PACER/Mile Run, Push Ups, Curl Ups, Trunk Lift, Back Saver Sit-and-Reach PACER/Mile Run, Push Ups O Push Up
i need some help pls :'(