friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Please find the volume of the object shown. Use 3.14 as pi. Round your answer to the nearest hundredth.
Find the equation that is equivalent to the quadratic equation shown. Explain why x² - 6x - 27 = 0 A.) x(x - 3) = 27 B.) (x - 6)² = 63 C.) (x - 3)² = 36 D.) (x
Which organic compounds would be the best to analyze in order to determine if two species are closely related? (1) fats (3) sugars (2) starches (4) proteins
Description about a fake super hero??
Mary can read 22 pages in 30 minutes how long would it take her to read a 100 page book? Right your answer in hours and minutes and round to the nearest minute
What is the total number of valence electrons in an atom of sulfur in the ground state? A. 6 B. 8 C. 3 D. 4
4. A new spiral notebook contains 30 more sheets of paper than a new memo book. The total number of sheets of paper in 3 new spiral notebooks and 5 new memo boo
A recipe for chicken soup calls for 4 cups of water fir 9 servings. How many servings can be made with 12 pints of water?
A 750-newton person stands in an elevator that is accelerating downward. The upward force of the elevator floor on the person must be (1) equal to 0 N (3) equal
What's the next number? 7594, 3649, 9253, ......