jmama1644 jmama1644
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ SOLVE. DONT BE WRONG PLEASEEEE I NEDD ED THIS

PLZ SOLVE DONT BE WRONG PLEASEEEE I NEDD ED THIS class=

Respuesta :

DrachenBuster
DrachenBuster DrachenBuster
  • 04-06-2021

Answer:

288

Step-by-step explanation:

Take the area of every individual section, and add them together.

24

24

100

80

60

Answer Link

Otras preguntas

find the following sum and prove your claim: (1*2)+(2*3)+..+n(n+1).
two sisters, jenny and penny, play on the same basketball team. last season they scored a combined total of 458 points. jenny scored 192 of the points. write an
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
prove that x^n-Y^n divisible by x-y for all natural numbers x,y (x!=y),and n.
what years did the cattle drives take place from
the coordinates of point A are (-6, 4). the coordinates of point B are (3, 4). which expression represents the distance, in units, between points A and B?
prove that x^n-Y^n divisible by x-y for all natural numbers x,y (x!=y),and n.
A grain storage bin has the following dimensions, 11 feet high, 28 feet long and 12 feet wide. The volume of 1 bushel is 2200 cubic inches or 1.273 cubic fee
6 5/10 as improper fraction
two trains leave stations 408 miles apart at the same time and travel toward eachother. one train travels at 95 miles per hour while the other travels at 75 mil