zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

The Declaration of Independence could best be described as a defining statement of American ______.
do you think smoking has negative effect on fetal development?
True or false an hypothesis is a statement that describes how to measure a particular variable or define a particular term
A patient needs to take 625 mg of ibuprofen twice daily. The pills in the bottle are each 250. mg. How many pills does the patient need to take each time she wa
what is the sum of _7×+4 and _10×_6?
area of a regular hexagon with a side measuring 1 inch?
5 g _____________ lb
Ingrid walked her dog and wash her car. and thetime she spent walking the dog was one for the time she took her to wash her car. it took in her 14 minutes to wa
2. Two heterozygous Oompah’s are crossed. What is the probability that the offspring will have orange faces?
How to add bullet points in google slides??