greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

GC = 4x + 5, CF = 3x – 2, and GF = 24. What is the value of x?
Cell grown and production of new organelles and enzymes are characteristics of prophase. True or False?
Annie built 4/10 of a fort on Saturday and the rest on Sunday. How much if the fort did Annie build on Sunday?
"My frien," said he at long last, "we don try our best for call dem but I tink say dem all done sleep-o . . . So wetin we go do now? Sometaim you wan call soja
how was the wave of u.s. immigration in the late 1800s different from the previous wave of immigration in the mid-1800s
true/false. The pacific northwest is home to a temperate rain forest, where over 300 centimeters of rain falls yearly
I need all the answers
Which air pressure system is generally associated with pleasant, clear weather? A. low air pressure B. no air pressure C. changing air pressure D. h
I need a paragraph on why people should visit Tokyo Japan also including some attractions it has.
What does sludgem stand for?