rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ana is constantly in a hurry trying to meet deadlines what is the risk factors and recreational activity
What is the purpose of the vas deferens
Factor 30y 2 z 12yz 2 - 18yz.
If 1/2 the students go to the library and another 1/2 go to the computer lab. If 8 students are left in the class now how many students were in the class origin
On friday, 80 children and 48 adults went to a movie. what was the ratio of children to adults?
how do I work out this question? A train travels from London to Manchester it leaves at 16 55 and it arrives at 19 45. Work out the number of minutes the train
Is it true that sterility can occur when gonorrhea is not treated?
hat is the 68th term of sequence -8.6,-7.2,-5.8,-4.4,
in 1 or 2 sentences, explain the effect of a price floor on the quantity of a good.
why is it important to not get distracted while driving?