duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

two examples of hydraulic brake​
History of cape cod
Pls answer fast (√3 + √11)² + (√3 - √11)²
Consider parallel lines cut by a transversal. Parallel lines q and s are cut by transversal r. On line q where it intersects line r, 4 angles are created. Label
If a gas occupies 1532.7 mL at standard temperature, what volume does it occupy at 49.4 ºC if the pressure remains constant? a. 1810 b. 1300 c. 276 d. 3.80e5
what is the role of profit in a business ?​
It costs $164.34 to rent a standard-size car for 5 days. Find the price per day to rent this car.
In AABC, a = 13, b = 14, and c = 18. Find m/A. B A 39.5 с b a
(2.) Jerry first walks 5m to East, then 6m to N 60 E, then, she walks 16m to N30'W, 3 finally turns he face and moves 3V3m to south. What is her displacement an
You are required to give 500micrograms of digoxin Elixir as a stat dose. you have 0.25mg/ml solution available. what volume is required to give the correct dose