49ersrock1234
49ersrock1234 49ersrock1234
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pound of beans costs $4.70. Mrs. Patel buys 6.5 pounds of beans. How much dose she pay for the beans ?

Respuesta :

llamabeans llamabeans
  • 02-12-2016
$30.55
-----------------------------------------
4.70
x 6.5
_____
2350
28200
_______
30.550
Answer Link
theBOBFREDRICK theBOBFREDRICK
  • 02-12-2016
4.70            
x    6 ( lbs)
28.20

4.70 divided by 2 is 2.35

28.20 +2.35 = 30.55




Answer Link

Otras preguntas

Only certain organs called the target organs respond to the presence of a specific hormone because
Describe the Montgomery bus boycott, and what it accomplished?
A registered representative at another member firm has a client who wishes to buy a Direct Participation Program (DPP) unit, a product that is not offered throu
Two similar rodent species are consistently more different from each other when they occupy the same habitat than when they live separately. What is the most li
cause and affect on the opiumwar
Which events sparked World War I? Check all that apply
La carnicería está _______________del mercado. (behind)
99 is 38% of what number
Which statements are true about portrait orientation? Check all that apply. Height is greater than width. Width is greater than height. More columns are visible
please help me again