Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

can you help me with this question
what type of reaction is C6H12O6 + 6O2 => 6CO2 + 6H2O
Find the equation in slope-intercept form of the line passing through the points with the given coordinates.(5,2), (5,6)
All of the following are equivalent exceptO (4)(y)O 4+ y04.1O 4 yASK FOR HELPUNT QUESTION
Bob had three 10' lengths of conduit. If he used a total of 13.75' of conduit to install a motor, how much total conduit does he have left?
Given the following figure is a parallelogram, solve for x.
Melissa and brain are at the base of a mountain.melissa hikes to a location 27 meters above sea level.brain hikes to a location 21 meters below sea level. what
hi I'm having trouble on solving systems and graphing them
Consider the following redox reaction: 2Ag+(aq) + Zn(s) --> Zn^2+ (s) + 2Ag(s)Which of the following statements are TRUE? (Select All That Apply)a) Ag+ is th
Linear function ху 60 10-8 The values in the table represent a linear function. How does the value of y change in relation to a change in the value of x? A) for