ughhhh1 ughhhh1
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit rate of $50 for 6 hours of work

Respuesta :

Asahi
Asahi Asahi
  • 02-12-2016
divide 50/6
which is approximately 8.33
the unit rate of $50/6 hours is $8.33/hr
Answer Link
hafsahmed2016
hafsahmed2016 hafsahmed2016
  • 02-12-2016
i think it is 8.33 h
Answer Link

Otras preguntas

a market ordered 140 apples packed in small bags.how may small bags can be filled will there be any apples left over dive useing a rectangular area model and s
f(x)=0 if f(x)=-8x^2+6x+5
Which of the following mixture types is characterized by the settling of particles? a. solution b. suspension c. colloid d. hydrate
where did the easter bunny come from
law of conservation of energy
how many bowel movements a day is normal
what are the stations of the cross
Is the product of two perfect squares always a perfect square
what is carob sometimes used to replace?
the underline format will underline ____.