person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

2⁶ × 2⁵ how do i simplify this?​
în 2017, the Pew Research Center published the results of a survey on gun ownership. A random sample of 3930 American adults aged 18 years and older participate
Find the product. (7x+2)(x−1) A 8x+1 B 6x+3 C 7x2−5x−2 D 7x2−2
Help? You are studying an outcrop where the lower layer is limestone and the layer directly on top of the limestone is sandstone. Near the bottom of the sandsto
A total of n bar magnets are placed end to end in a line with random independent orientations. Adjacent like poles repel while ends with opposite polarities joi
answer it answer it answer it.
Question 1 1 pts 1. The perspective of historical thinkers, such as historians, archeologists, and anthropologists can be skewed or distorted by a)animism b)per
Help the question is there
Select the correct answer. The edges of a cube are 5 centimeters each and the diagonal of a face is approximately 7 centimeters. What is the approximate area of
Help someone please!!