Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

What is one main reason you need to be mindful of the things posted on your social media sites?
What is our states westernmost longitude?
Tú _____ (beber) Coca Cola. bebe bebo beben bebes
What is the author's purpose in writing this passage? A) To inform B) To persuade C) To describe D) To entertain
Daine simplified the expression below. 8(1 + 2i) – (7 – 3i) = 1 + 5i What mistake did Daine make? He did not apply the distributive property correctly for 8(1
Point C has the coordinates (–1, 4) and point D has the coordinates (2, 0). What is the distance between points C and D? d = StartRoot (x 2 minus x 1) squared +
Which religion spread rapidly through conquest and intercontinental trade Judaism Islam Christianity Or buddhism
3x + 6 + 3x = -18 anybody know?
Do you support a political party or a political movement do you any of the candidates belong to this political party or movement
does ice float on water​