Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Denise has 1/2cup of vegetable oil that she will use in making several batches of cookies. Each batch requires 1/8 cup of vegetable oil. evaluate the expressi
A substance has a mass of 360 g and a volume of 7.5 cm3. What is its density? a. 2700 g/cm3 c. 480 g/cm3 b. 270 g/cm3 d. 48 g/cm3
A major stadium has 45,000 seats. If baseball fans have bought 5/8 of the seats for the next game, how many seats are available? 3. Draw a picture or a chart t
How do I do this?!?! Pls help!!! 40 points!!
Gneiss is a foliated metamorphic rock. It was formed from _____. equal pressure directed pressure confining pressure chemical reactions
These courts are similar to district courts in function, operation, and jurisdiction. 1. Grand jury courts 2. Territorial courts 3. Petit jury courts 4. Judicia
Almost everyone agrees that the first 1 novel was Don Quixote.
which of the following best explains how human activities can directly contribute to landslides?
is 1/3 less than 1/4
machine s is cleaned every 12 weeks Machine T is cleaned every 8 weeks what is the fewest number of weeks that will pass before both machines are cleaned again