ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

4. Simplifyyyyyyyyyyyyyyuyyyyyyyyyyyy
PLEASE HELP Will the answer be A) or D) there is confusion. I think it is D but it might be A because the figure has 1 hexagon, 2 pentagons, 2 squares and in th
Which absorbs water faster? (Silk or cotton or wool or nylon)
54 = 3*3*3*2 Which of the following products is NOT a factor of 54? A - 2*6 B - 2*9 C - 3*6 D - 9*6
why homogenization prolong milk shelf life​
Found the following number to 1 significant figures: 238.02
Handwritten solution required
how do I do this correctly?
Do iron nails rust more in salt water than in vinegar? Please answer ASAP.
if 3/4 of a man income is 3000, what will be the man 1/4 of his income​