Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

what gas does hydrogen change into as a star becomes hotter
which of the following choices best describes why the founding fathers decided that the united states should be a republic ? a)They wanted people to have power
The Great Depression of 1929-1939 was different than other depressions because: A. It only affected rich people, not poor people. B. It affected everyone and ev
Which class of organisms gather their energy directly from the sun? a. autotrophs b. carnivores c. herbivores d. detritivores
11 billion in scientific notation
Which characteristic do ferns have that mosses do not?
In your own words, describe why melting ice with salt freezes cream. Compare your descriptions to your classmates and describe how you could change the setup to
The American Revolution has been important in world history because it __________. A. the first communist revolution in history B. encouraged later revolutions
in a class of 28 sixth graders all but one are 12 years old' Witch two data measurements are the same for the students ages? what are those measurements ? PLEA
Write a function for the area A of a square given the perimeter P of the square.