268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help for my math class asap
Which options identify functions that cells carry out to support life? (Select all that apply.) 1. avoid burning food molecules to save energy 2. remove waste
1.Which holiday is the most fun and enjoyable?2.Do you think we should have more holidays?Why or why not?3.What is a good time of year to have holidays?I'LL MAR
What value is equivalent to 3^2 · 4^3?
112) find median from given date: x: 5 15 25 35 45 55 f: 8 20 28 30 10 4 ​
help me solve this (solve it by using laws of indices)​
If you have a question or a comment USE THE QUESTION COMMENTS GOD DANG IT
in a triangle PQR, right angled at Q, PQ=20cm, QR=15cm. find the PR
Describe how fission is controlled in nuclear reactors to produce energy
ILL GIVE BRAINLIST 16) Find m