smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the attached body form of Cnidarians
Is the sentence simple or compound? Jason has never stayed with a babysitter before. a. simple b. compound
As a result of the siege of Boston, the British abandoned the city. a. True b. False
A car travels at a constant speed. What is the car's speed between checkpoints, expressed as a unit rate? Checkpoint A 1:00 PM Total miles driven 120. Checkpoin
In the late 19th century, congress tried to limit the powers of monopolies by ?
what is equivalent to 1/4 (8-6x+12)
The idea that people within a state can and should determine the laws within that state is referred to as A. federalism. B. state sovereignty. C. popular sover
what type of conjunction always comes in pairs
Which of these polymers acts as an energy storage molecule? carbohydrate ....protein.......... DNA
In what way did the Mongol empire affect Russia and Persia similarly? A) the Mongols established a centralized religion. B) the Mongols created a central mail s