ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which Native American culture was the first to construct palisades surrounding their villages? A.) Paleo B.) Archaic C.) Woodland D.) Mississippian
Which construction might this image result from? construction of a line perpendicular to PQ through a given point R on PQ construction of a line perpendicular
dermis means a. true skin b. thin layer c. elastic skin d. final layer
Which is the body system that drugs affect? cardiovascular system respiratory system circulatory system limbic system
The newspaper says the only 42% of registered voters voted to determine a school bond election. If 11,960 people voted, how many registered voters are there
Question help identify the subject: running wildly, the herd of horses followed the stallion. a. stallion b. horses c. running wildly d. herd
1. 140.84 is 28% of what number? 2. 153.11 is 61% of what number? 3. 649.44 is 82% of what number?
Centerville has a population of 10,000 people. The town is currently experiencing a severe drought. The city council has decided to require all toilets to be fi
What does y equal on number 2??
Any help I can get on this please? I really don't know how to do it