quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Read the following scenario and determine who has the absolute advantage and who has the comparative advantage. Ruth and Sam are roommates. Ruth is not only an
PLEASE HELP!!!!! A kangaroo is a mammal. What does a kangaroo lack that mammals such as dogs and cats have? A) amniote eggs B) pouch C) notocho
Daniella believes that behavior is shaped and molded within relationships, and that rewarding and punishing interactions affect future behavior and judgments of
The c4 pathway ____.? a. ?produces large amounts of carbohydrates b. ?is less efficient than the c3 pathway c. ?involves the activity of rubisco d. ?is the mech
Which of the following describe a “working thesis statement”? I. a changeable focus for your research II. a statement that makes a final conclusion about the to
Q82. Liquid petrol does not ignite spontaneously when exposed to the air because
Is the major monosaccharide found in the body?
Green revolution has not only helped in increasing food grain production but has also created many problem?
Which utility would you use to return the common name of the computer you're at? Execute this command and submit screen shots.
What are some ways in which companies can attract and retain employees?