moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Which spectral class does a red giant star belong to? A. A B. G C. M D. O
Define the logical fallacy post hoc, ergo propter hoc
which statement about the Black Death that struck Europe in the 14th century is correct​
Enter your answer and show all the steps that you use to solve this problem in the space provided. f(x)+9x^3+2x^2-5x+4 and g(x)=5x^3-7x+4 What is f(x)-g(x)? Sh
The sting in her ........ Knees brought tears to her eyes. a) smooth b) bony c) stiff d)fleshy
pls help! will give thx and 5star and whatever just plss help
The sun is directly over the equator on what day of the year?
A company needs 713 slices of pizza for a company party. If each pizza is cut into 8 slices, about how many whole pizzas should the company order? A) 60 B) 70 C
Horseplay or practical jokes A. are permitted if no one is insulted B. May be done during breaks or study time C.cause accidents and have no place in the lab D
YES IK ITS ALOT BUT I NEED IT DONE PLEASE ASAP CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST Question 1 Read the following claim and then answer the question that follows: I b