irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

what is the equation with a slope of 0 that contains the points (8,-9)
to make concrete mix Monica pours 34 pounds of cement 68 pounds of sand 14 pounds of small pebbles and 19 pounds of large pebbles into a large wheel barrel if s
Which of the following best defines genomics? A. The study of cellular protein structures B. The study of the genomes of organisms C. A mechanism used in DNA fi
A keyboard that cost $475 is marked down 15% for a sale. How much is the savings?
What economic activity is at the heart of mercantilism
A piece of paper will provide protection from a. alpha radiation. b. beta radiation. c. gamma radiation. d. gamma rays.
America is referred to as a social experiment what do you think that phrase means
What is the value of x? 3(x-2)+5x=18
What do “Tepeyac” and “Marian Anderson: Famous Concert Singer” have in common?
why would immigrints have chosen to live in the middle colonies