parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Answer this PLEASE, answer a,b,c
what fraction is 200ml of 1L?
Who Am I? found that amounts of adenine and thymine and cytosine and guanine in DNA are always about the same.
Last month John spent $75 on games. This month he only spent $60. What is the percent decrease in the amount of money John spent on games?
two angles are complementary one angle has a measure of 40, and the other has a measure of (8x 2), what is the value of x?
Folacin, Pteroylglutamine Acid, and Folate refer to: a) Minerals b) Vitamins c) Amino Acids d) Enzymes
What would be some good questions to ask a professional acquaintance for an interview? This is not pertaining to a job-like interview, it is for a sociological
Complete the chart Item Car Boat Skates Annual rate of decrease 20% 15% ? Value now $9800 $2200 $100 Value in t years ? ? 100(0.75)
Foods in the Protein Foods Group provide protein, but which of these foods from that group is also a source of calcium? 1) Milk 2) Chicken 3) Beans 4) Bread
What type of facility advertises as providing care and supervision?a) Residential Care Facilityb) Restaurantc) Retail stored) Movie theater