lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What is unit rate each lesson
In which of the following sentences do you find a verb phrase A. I shall be all that I am and more. B. June was a collector or memorabilia. C. The crowd roared
Why do you think Kahlo's parents might sometimes have been exasperated with Frida?
Which choice is a factor of x^4-1 when factored completely? A. x^2-1 B. x C. x-1 D. 1
what is the answer to 86+632 help pls
65/.25 pls help asap
Which of the following is an incorrect pairing of a pre-World War I nation and its post-war name? A. Russia/Soviet Union B. Armenia/Republic of Georgia C. Austr
Sergei considers the goldfish to be his friend. What details in the story reveal the conflict with eachother?
Which are the best examples of types of molecules used for energy storage by organisms? Choose all answers that are correct. A. proteins B. carbohy
Is throwing a curve ball an example of potential or kinetic energy?