Seudónimo Seudónimo
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ramona bought rulers that cost $2 each.

Write an equation to represent the cost (C) for buying (n) number of rulers.

Respuesta :

alahigoalie
alahigoalie alahigoalie
  • 03-02-2021

Answer:

C= 2(n)

Step-by-step explanation:

thsi is all I knwo how to set it because there might be soon I fo missing unless this is it

Answer Link

Otras preguntas

For each journey between work and home, Arjun uses 1.3 gallons of petrol. Arjun has 52 litres of petrol in his car. How many complete journeys between work and
Does anybody know the answer to this ?
4. You want to take out a fully-amortizing 30-year mortgage. You can afford monthly payments of $600 each. The interest rate is 9%. How much money can you borro
Can some help with this problem
In 2019, Teller Company sold 3,000 units at $600 each. Variable expenses were $420 per unit, and fixed expenses were $270,000. The same selling price, variable
A company borrowed $19,000 by signing a 180-day promissory note at 10%. The maturity value of the note is: (Use 360 days a year.)
write a story illustrating the saying "all that glitter is not gold" ​
a story that ends with indeed it is terrible to befriend a bad person.​
CORRECT ANSWERS ONLYYJared is training to run his first marathon (26.2 miles). He usually consumes around 2,000 calories per day to meet his nutritional needs b
please give me questions on natural vegetation. I am studying for my exam ​