nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me with these: 65mm=?cm, 600cm=?m , 800cm=?m
What are the solutions of -3-y^2=24
_____ occurs when light changes direction after colliding with particles of matter
What is the subject and predicate of this sentence. she cooked breakfast over the camp fire
Hi how do you write the number 31 in Italian? Thanks need this answer tonight plz homework is due tomorrow
The fastest a human has ever run is 27 miles per hour. How many miles power minute did the human run?
Explain how you can find the missing number in 3 4/5 / missing number = 2 5/7
2.70 feet is the same as how many cm?
The ordered pairs (0, -2), (1, 1), (2, 4), (3, 7), and (4, 10) represent a function.  What is a rule that represents this function?
What does Lincoln mean when he says soldiers gave "the last full measure of devotion"?