shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

solve this quadratic equation by completing the square x^2+8x=10
A city has a population of 340,000 people. suppose that each year the population grows by 4.75% . what will the population be after 14 years? use the calculator
Between 1910 and 1920, more than 1 million African Americans left the South and moved to the North and Midwest to find better jobs, better schooling, and a chan
Which pope helped prisoners and war refugees in ww1?
_____ dropped out of WWI early and was not present at the Versailles Peace talks.
how are the products 3.2 × 2.1 and 32 × 21 alike? How are they different
add more commas please The meadow which was covered with yellow,blue and white flowers was a beautiful sight.The native grasses were thriving because the whole
Read the sentence. my grandmother saw both billie holiday and ella fitzgerald perform. what kind of conjunction are the underlined words? coordinating subordina
Which characteristic suggests that the client's chest pain is pleuritic?
HELP ME ASAP! NO RANDOM GUESSING, EXPLAIN ANSWER - I GIVE BRAINLIEST - I HAVE 5 MINUTES A small voice inside me asked, "What else?" I knew the Austrian was li