msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

How did the growth of the rail networks impact the meatpacking industry?
how do you write one and twelve hundredths in 2 other forms
how do you rename 720 tens
how much does 400 go into 10
what is 222 rounded to the nearest hundred? is it 200?
which is greater? 56.53 or 565.3?
Which is generated by movements of tectonic plates? a. seismic waves b. ocean currents c. volcanoes d. earth's magnetic field
write the number with the same value as 28 tens
its fact or opinion drag dealers belong in prison
Twelve pounds less than twice janes weight is 270 pounds. What is Janes weight?