jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

GEOMETRY HELP) Triangle ABC is similar to triangle PQR. Which equation is correct?
A poem’s rhythm is often used to communicate _____.
can somone give me the answer to 2 x 0
there are three source of resistance in parallel circuit. Two of them are rated at 20 ohms, the other at 10 ohms. What is the circuits total resistance
Positive feed back is most like
Which of the following best describes the states’ rights debate of the early and mid-1800s? a conflict between the idea of federalism and the US Constitution a
example of 3-5 paragraphs composition on favorite sport
Please answer this question
which of the following happens in a heat pump? a. the compressor increases the pressure and temperature pf the refrigerant b. the compressor blows cold refriger
what is the difference between striking and protesting?