davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

two consecutive negative integers have a product of 30. what are the integers?
Can u guys help me with #1
Which statement describes the impact of the 21st Amendment?
During endocytosis, cells _____. expel what they don't need take in what they need shrink due to loss of water
Write the balanced equation for a reaction between aqueous nitric acid (HNO3) and solid lithium metal (this is a single replacement reaction)
In Marian Anderson sings the author begins the story by putting the reader right in the middle of the action what is the yearn for this type of organization
All BUT one describes an effect of aging on the digestive system. A) decreased acid secretion B) decreased elasticity of stomach C) capacity to resist dam
HELP IS WANTED! help NOW!!
What is an appropriate response to ¿Cuánto Cuesta?
16.Which statement best describes Hinduism?It is a polytheistic religion with a countless number of gods.It is a monotheistic religion with a single god in a si