rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

What is the formula for phosphorus pentafluoride?
Whom does the writer invoke in this passage? the gods a man at war the Muse the Alban lords The Aenid by Virgil (excerpt) I sing of warfare and a man at war. F
how many cups is 10 qt
how did living near the sea affect the greeks?
how do you simplify 15/32?
In their colonies, the French practiced indirect rule, relying on native princes and local troops. True or False?
What is the quotient of 1,387÷19? 67 69 71 73 Part 2 Write a related multiplication problem that can be used to show that your quotient is correct. _______
Find all complex solutions of the equation x^4 + x^2 - 6 = 0
Ricardo has read 2/3 of a book Lin has read 2/4 of the same book who has read more books
How are the sun ray's like mathematics rays?